• Święto Patrona Szkoły

• Dnia 24.03.2023 r. obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły - Wawrzyńca Hajdy. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, podczas której nasi uczniowie w interesujący sposób przybliżyli życie i twórczość śląskiego Wernyhory. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz miasta: wiceprezydent Paweł Słota oraz przewodniczący Rady Miasta Pan Tomasz Wesołowski. Honorowym gościem uroczystości była  Pani Helena Leśniowska, która w niezwykle ciekawy sposób opowiadała o wielokulturowości gwary śląskiej. Zaprezentowała także kilka utworów własnego autorstwa po śląsku. Wydarzenie uświetniły gwarowe utwory muzyczne w wykonaniu naszych uczniów. Mogliśmy również zobaczyć tradycyjne, niezwykle barwne stroje śląskie.
            Poniżej zamieszczamy fotorelację z tej uroczystości.

• Zapraszamy do Piątki !

• W ramach programu "Laboratoria Przyszłości" uczniowie klas ósmych nagrali filmik z pobytu w szkole przyszłych pierwszoklasistów. Koniecznie zobaczcie.

• 🌱💚 Wiosna na Piątkę 🌱💚Laboratoria Przyszłości

• Z dużą dawką humoru,  sportowej zabawy przywitaliśmy wiosnę ! Wspólnie z Rodzicami spędziliśmy ten niezwykły, zielony dzień ! Na fotorelację zapraszamy do albumu fotograficznego oraz naszych mediów społecznościowych FB i TikTOK #laboratoriaprzyszlosci
            #aparatfotograficzny#Sony Zdjęcia wykonane przez uczniów 👍💚🌷Na Piątkę

• Polska. Moc Kobiety

• Miejski Dom Kultury w Piekarach Śląskich zaprasza 25 marca na wydarzenie kulturalno-edukacyjne pod nazwą "Polska. Moc Kobiety", któremu patronują Poseł na Sejm Barbara Dziuk oraz Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj.  Częścią tego przedsięwzięcia będzie "Miasteczko Zdrowia", w ramach którego chętni będą mogli skorzystać w godzinach 12.00-17.00 z porad specjalistów z zakresu: - profilaktyki onkologicznej,  - dietetyki diabetologicznej,  - opieki okołoporodowej,  - doradztwa laktacyjnego, - terapii słuchowej metodą doktora Tomatis’a.  Odbędą się również warsztaty z  udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, chustonoszenia noworodków, samobadania w profilaktyce onkologicznej, praktycznego korzystania z refundowanych programów zdrowotnych oraz Internetowego Konta Pacjenta.  Z myślą o dzieciach matek, które będą korzystać z porad specjalistów przygotowano warsztaty perkusyjne dla dzieci. Z takiej formy poznawania muzyki będą mogły skorzystać też wychowankowie domu dziecka i ochronek przyparafialnych.
            O zabezpieczenie medyczne wydarzenia zadba Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach.

• Brawa dla Siatkarzy!

• W pięknym stylu wygraliśmy  zawody rejonowe siatkówki chłopców pokonując Mistrzów Bytomia 2:0 w setach.  Będziemy walczyć dalej!

• Transplantacja to szansa na życie !

• Transplantacja narządów jest metodą leczenia ratującą życie i zdrowie pacjentów. Polska jest krajem o przeciętnym wskaźniku przeszczepiania narządów oraz spadającym od wielu lat wskaźnikiem donacji. Według polskiego prawa każda osoba zmarła jest potencjalnym dawcą tkanek i narządów. Nie dotyczy to osób, które za życia wyraziły sprzeciw.

Zgodnie z ustawą z dnia 1 lipca 2005 r. pobranie komórek, tkanek i narządów ze zwłok ludzkich można dokonać, jeżeli osoba zmarła nie wyraziła za życia  sprzeciwu.

Więcej informacji  na stronie Urzędu Miasta Piekary Śląskie www.piekary.pl

• Projekt- Laboratoria Przyszłości

• Z wizytą w Australii, widok Dubaju, płynący rekin lub wnętrze układu krążenia, moment wyciszenia w pokoju sensorycznym...to tylko ułamek możliwości, które oferują niezwykłe okulary. Na zajęciach z informatyki poznaliśmy możliwości okularów do wirtualnej rzeczywistości #ClassVR w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości. Zabawa i doznania były niesamowite 🤗👍🤗👍

• Warsztaty chemiczne dla uczniów klasy 8b.

• Klasa 8b wraz z opiekunami wzięła udział w warsztatach chemicznych 🧪zorganizowanych przez Zespół Szkół Chemiczno-Medycznych  i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach. Uczniowie wykonali samodzielnie szereg ciekawych doświadczeń chemicznych, zobaczyli jak uczą się przyszli technicy weterynarii 🐎🐄🐖i ortopedii.

• Dzień otwarty szkoły !

• Przyszli uczniowie naszej 🧑‍🎓Piątki🧑‍🎓 mieli dzisiaj niesamowitą okazję do poznania każdego zakątku szkoły.  Bardzo dziękujemy za Waszą obecność.  Do zobaczenia 1 września 🤗
            Zapraszamy na fotorelacje do naszej galerii zdjęć i szkolnego FB !

• Mikroskopy na telefon.

• Uczniowie mieli okazję wykorzystać „mikroskopy na telefon” zakupione przez Radę Rodziców naszej szkoły. Była ekscytacja, ciekawość, zabawa. Dziękujemy !

• Rekrutacja do klasy pierwszej !

• Szanowni Rodzice i Opiekunowe !
            W zakładce O szkole-nabór do klasy I możecie Państwo informacje i  pobrać dokumenty, związane z przyjęciem dziecka do klasy pierwszej w roku szkolnym 2023/2024.

• Budżet obywatelski.

• ​​​​​​

Szanowni Państwo,

od 6 lutego do 27 marca 2023 trwa nabór projektów do X edycji Piekarskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku wprowadzamy nowość, czyli podział na duże i małe projekty.

Duże projekty obejmują pulę 1 750 000 zł z maksymalną wartością jednego projektu do 800 000 zł, małe projekty mają pulę 250 000 zł z maksymalną wartością jednego projektu wynoszącą do 50 000 zł. Całość budżetu obywatelskiego to nadal 2 000 000 zł.

Zgłaszane mogą być zarówno projekty "twarde", do których należą inwestycje, jak i "miękkie", czyli projekty społeczne. Więcej informacji,  w tym formularz zgłoszenia projektu oraz przykładowy cennik, znajdziecie Państwo na stronie http://obywatelski.piekary.pl/. Gotowy dokument można złożyć w Urzędzie Miasta, przesłać go pocztą tradycyjną na adres: ulica Bytomska 84, 41-940 Piekary Śląskie lub jego podpisany skan wysłać pocztą elektroniczną na skrzynkę pbo@piekary.pl. Zapraszamy do wspólnego zmieniania Piekar Śląskich!