• Dzień Języka Ojczystego

• "Młodzi wynalazcy"

• Uczniowie spotkali się dzisiaj z Prezydent Sławą Umińską - Duraj w celu zaprezentowania prac związanych z Dniem Osób Niepełnosprawnych. W ramach projektu "niePEŁNOSPRAWNI" uczniowie przedstawili prototypy urządzeń ułatwiających funkcjonowanie osób niepełnosprawnych w ich codziennym życiu. Wielkie brawa dla wszystkich uczniów biorących udział w projekcie🙋‍♀️😀

źródło: oficjalny FanPage Miasta Piekary Śląskie

• Mamy medal !!!

• Dziś nasza drużyna siatkarek zajęła 3. miejsce w Mistrzostwach Piekar Śląskich w Piłce Siatkowej Dziewcząt-Igrzyskach Młodzieży. Gratulujemy👏👏👏

• Wielka Liga Czytelników

• Wręczyliśmy nagrody tym uczestnikom Wielkiej Ligi Czytelników, którzy przeszli do kolejnego etapu konkursu. Jesteśmy dumni ze wszystkich czytelników, którzy podjęli się tego trudnego zadania. Ogółem w czasie trwania konkursu nasi uczniowie przeczytali 110 książek.
            Wszystkim uczestnikom Wielkiej Ligi Czytelników serdecznie gratulujemy!

• Zapraszamy do oglądania !

• Premiera na naszym kanale YouTube "TV Piątka". O zaletach i wadach Internetu opowiedzieli nam nie tylko uczniowie naszej szkoły. Zapraszamy do subskrycji szkolnego kanału TV.

• Biblioteka zaprasza !

• Drodzy uczniowie! Już jutro zapraszamy do kącika walentynkowego w bibliotece szkolnej! Czekają tam na Was cytaty o miłości i przyjaźni... 5 osób,  które wskażą najwięcej prawidłowych tytułów książek,  z których pochodzą podane fragmenty, będzie zwolnionych z odpowiedzi ustnej w kolejny wtorek (21 lutego br.). Zapraszamy!

• Laboratoria przyszłości-wykorzystanie sprzętu -Dzień Bezpiecznego Internetu

• Czy potrafimy funkcjonować bez telefonu ? Ile godzin w ciągu dnia i nie tylko spędzamy w Internecie? Jakie są nasze ulubione gry ? Czy zdarza nam się wejść na strony niedozwolone ?

Na te i inne pytania odpowiadali uczniowie przed kamerą #SONY Cyber-shot zakupioną w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości

Na niebezpieczeństwa w Internecie poinformowali nas Policjanci, zwracając szczególną uwagę na uważne czytanie przychodzących komunikatów w postaci SMS i linków.

• Kampania społeczna - sprzedaż alkoholu nieletnim.

• Miejska Szkoła Podstawowa  nr 5 w Piekarach Śląskich odpowiedziała na zaproszenie przewodniczącego Zarządu Głównego Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „ RoPSAN”- p. Bogusława Prajsnera i przystępuje do realizacji kampanii społecznej na rzecz niesprzedawania alkoholu niepełnoletniej młodzieży.  Przedstawiamy listę uczciwych sieci handlowych, które bezwzględnie nie sprzedają alkoholu NIELETNIM.Będąc na zakupach zachęcamy do zwracania uwagi  na to, co kupują nieletni i właściwą postawę w tej sprawie‼️ Poniżej zamieszczamy listę tych sklepów, w których nieletni nie mogą kupić alkoholu !

• Gratulacje dla koszykarzy i koszykarek !

• SUPER DRUŻYNA💪🏻,ŚWIETNE ZAWODY 👏🏻 REWELACYJNA GRA 🏀!!! 3 miejsce w Mistrzostwach Piekar Śląskich w Koszykówce Chłopców - Igrzyskach Młodzieży Szkolnej  🥉🏆

Gratulacje dla dziewczyn za super grę !

• Konkurs Recytatorski w języku angielskim

• Dzisiaj odbył się I Wojewódzki Konkurs Recytatorski w języku angielskim
            "Beyond The Horizon"
            w którym uczestniczyli dwaj nasi uczniowie Miłosz Grygiel i Franciszek Siudyła.
            Obaj uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę !

• Serdeczne gratulacje!

• Dla naszej uczennicy Agaty Janas z kl. IV b, która zakwalifikowała się do finału diecezjalnego XXVIII Konkursu Wiedzy Biblijnej dla klas IV-V szkół podstawowych. Już 16 lutego w gmachu Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Agatka weźmie udział w finałowym etapie. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki! 😊

• Laboratoria Przyszłości

• Robot edukacyjny SkriBot wyruszył na zajęciach Informatyki po samodzielnym stworzeniu przez uczniów klasy 8a i 8b.  Zobaczcie sami jak świetnie sobie poradzili👍👏👍

• 13-tego w piątek !

• Ostatni dzień kończący pierwszy semestr był wyjątkowy ! Samorząd szkolny zaproponował dzień piżamowo-szlafrokowy z możliwością wykorzystania różnych dodatków. Na ten apel odpowiedzieli nie tylko uczniowie.....Zabawa była wspaniała, tym bardziej, że 13-tego w piątek. Zobaczcie sami jak bawiliśmy się, nie tylko na przerwach.