• Święta na Piątkę!

• Zapraszamy na wyjątkowe Jasełka. Szczegóły w ogłoszeniach w dzienniku elektronicznym Librus.
            Do zobaczenia w środę 14 grudnia !

• Drodzy Uczniowie !

• Zapraszamy do skorzystania z nietypowego kalendarza. Znajdziecie go na drzwiach biblioteki szkolnej. Każdego ranka wyjmiemy z koperty kolejną czytelniczą niedpodziankę.

•  ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.
            Uczniowie klas młodszych spotkali się w szkolnej bibliotece, żeby wysłuchać fragmentów książki Kubuś Puchatek w interpretacji ich starszych kolegów.

• Wyróżnienie dla najmłodszych wokalistów !

• Dzisiaj nasi młodzi wokaliści zaprezentowali swoje talenty w 8. Przeglądzie Piosenki Dziecięcej zorganizowanym przez Dzielnicowy Dom Kultury w Piekarach Śląskich - Dąbrówce Wielkiej. Nasi uczniowie zaprezentowali aż 3 występy - solowy, duet oraz zespół. Wśród artystów znaleźli się: Marta Sobczyńska i Oliwia Siwy z kl. 2b, Monika Kulawik i Ania Pentos z kl. 3b oraz Marysia Chojnacka, Agatka Janas, Olga Musiał, Pola Michalik i Michał Pudlik z kl. 4b. Zespół wykonujący składankę piosenek z bajek Disney'a "Wspaniały świat" wyśpiewał i wytańczył sobie wyróżnienie . Gratulujemy wszystkim młodym artystom pięknych występów !  Życzymy dalszych sukcesów !

• Nasze Sreberka !

• Wiktoria Straszak oraz Maja Jaksik  zdobyły tytuł wicemistrzowski w Rejonowych Zawodach Pływackich. Ogromne gratulacje dla Was !

• Uczniowie z wizytą w Urzędzie Miasta Piekary Śląskie

• źrodło-oficjalna strona Miasta Piekary Śląskie www.piekary.pl

20 listopada obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka z 1959 roku oraz Konwencji
            o prawach dziecka z 1989 roku. Z okazji tego wyjątkowego święta uczniowie klas 4-8 z Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 5 wykonali w dowolnej technice plastycznej plakaty, na których przedstawili swoje prawa.
            Sława Umińska-Duraj - Prezydent Miasta Piekary Śląskie gościła w dniu dzisiejszym twórców najlepszych prac wraz z wychowawcami. Spotkanie było również okazją do rozmowy z najmłodszymi na temat praw dziecka  Deklaracja praw dziecka to zbiór postulatów dotyczących zapewnienia dzieciom właściwych warunków życia
            i rozwoju, natomiast w Konwencji o prawach dziecka zostały spisane wszystkie prawa dziecka

• Prawa Dziecka.

•  20 listopada 1989 r. została przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych Konwencja o prawach dziecka . Nasza szkoła już dzisiaj włączyła się w obchody tego ważnego święta i zorganizowała dla uczniów ciekawe zajęcia, pogadanki i konkursy.
            Zapraszamy do fotorelacji

• Mistrzowie Tenisa !

• 7 listopada odbyły się Mistrzostwa Piekar Śląskich w tenisie stołowym klas 4-6. Drużyna naszej „Piątki” wywalczyła pierwsze miejsce w mieście i będzie reprezentowała nasze miasto w tenisie stołowym w rejonie w Bytomiu. GRATULUJEMY naszym wspaniałym zawodnikom.

• GRATULACJE !!!

• III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Piekar Śląskich w Szachach zdobyli dzisiaj nasi uczniowie.

Jesteśmy z Was bardzo dumni !