• Świąteczne życzenia !

• Szanowni Rodzice uczniów, Nauczyciele, Pracownicy administracji i obsługi, Drodzy Uczniowie !
            aby Święta Bożego Narodzenia były bliskością i spokojem, a przyszły rok - dobrym czasem.

Serdecznych świąt otulonych śniegiem i ciepłem rodzinnym,

wiele zdrowia, pomyślności  i spełnienia pragnień  w Nowym 2024 Roku

życzy   Dyrekcja MSP Nr 5
            Piekary Śląskie, 24.12.2023 r.

• Konkurs Wiedzy Biblijnej.

• Serdeczne gratulacje składamy Monice Kulawik, która zajmując trzecie miejsce w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, awansowała do etapu finałowego!  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 🥉🏆🎉

• SREBRNY MEDAL W PIŁCE RĘCZNEJ🥈

• 💪😁 Dziś odbyły się Mistrzostwa Piekar Śląskich w piłce ręcznej chłopców. Nasza drużyna zajęła w nich wysokie drugie miejsce.👍 Gratulujemy świetnej gry i sportowej postawy na boisku. 👏👏👏

• Świąteczny konkurs !

• Szymon Szczepanik-uczeń naszej szkoły został LAUREATEM konkursu plastycznego "MAKIETA WIOSKI ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA" organizowanego przez Dzielnicowy Dom Kultury w Dąbrówce Wielkiej. Gratulujemy niesamowitej kreatywności oraz zdolności plastycznych. Brawo Szymon !

• Jasełka 2023

• Wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością dziękujemy za wspaniałe dwa popołudnia pełne ciepła, urokliwości i magii, dni, które tak pięknie zbliżają nas do urokliwego świątecznego nastroju.

Zapraszamy na nasz  profil FB i Galerii na fotorelację z tego pełnego uroku wydarzenia !

• Konkurs czytelniczo-geograficzny "Historie Dzieci - Poznawanie Świata".

• W MSP nr 11 w Piekarach Śląskich odbył się konkurs czytelniczo-geograficzny pt. "Historie Dzieci-Poznawanie Świata".Naszą szkołę reprezentowała dwójka miłośników literatury podróżniczej: Zofia Zabawa
            z kl. 5b oraz Łukasz Kuc z kl. 5a. Uczniom gratulujemy pasji i zdobytych wyróżnień !

• Zapraszamy na świąteczne wydarzenie w naszej "5"

• Na szkolnym kanale You Tube TV Piątka pojawiło sie filmowe zaproszenie na wyjątkowe świąteczne spotkania. Koniecznie zobaczcie co się będzie działo w drugim tygodniu grudnia w naszej szkole. Do zobaczenia !

• Świętujemy Dzień Górnika

• Dzieci w pięknych, ślaskich strojach zaprezentowały wiersze i piosenki przygotowane z okazji tego święta. W uroczystości uczestniczył górnik-ojciec jednej z naszych uczennic. Dzieci wręczyły naszemu gościowi przygotowaną z tej okazji kartkę z życzeniami. Barbórkę świętowaliśmy także częstując się kanapkami z pysznym tradycyjnym smalcem i kiszonymi ogórkami. "Dla górnika słonecznik koniecznie! Niech pod ziemią mu będzie słoneczniej. Kiedy w czarny węgiel się wwierca, w bardzo czarnym, podziemnym chodniku- niech słonecznik mu świeci od serca." Fotografie z tej uroczystości znajdziecie w naszej Galerii !

• Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

• 3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych.  Tego dnia na całym świecie odbywają się uroczystości, których celem jest promowanie praw osób niepełnosprawnych i działań na rzecz pełnej realizacji tych praw. Dziś w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu niePełnosprawni Creative  Solutions. Zaszczycili nas swoją obecnością Pani Anna Kurek-prezes Stowarzyszenia Osób Niewidomych, Pan Wiceprezydent Piekar Śląskich Paweł Słota oraz Poseł na Sejm X Kadencji Rzeczypospolitej Polskiej Pan Łukasz Ściebiorowski. Dziękujemy wszystkim uczestnikom  oraz sponsorom Clarios Poland sp. z o.o., właściciel marki VARTA za przepiękne upominki i nagrody.
            Na fotorelację zapraszamy do albumu fotograficznego !

Wtorek 30.04.2024