• Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

• 3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych.  Tego dnia na całym świecie odbywają się uroczystości, których celem jest promowanie praw osób niepełnosprawnych i działań na rzecz pełnej realizacji tych praw. Dziś w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu niePełnosprawni Creative  Solutions. Zaszczycili nas swoją obecnością Pani Anna Kurek-prezes Stowarzyszenia Osób Niewidomych, Pan Wiceprezydent Piekar Śląskich Paweł Słota oraz Poseł na Sejm X Kadencji Rzeczypospolitej Polskiej Pan Łukasz Ściebiorowski. Dziękujemy wszystkim uczestnikom  oraz sponsorom Clarios Poland sp. z o.o., właściciel marki VARTA za przepiękne upominki i nagrody.
            Na fotorelację zapraszamy do albumu fotograficznego !

• Pracownia Pierwszej Pomocy

• Pracownia Pierwszej Pomocy powstała w ramach realizacji projektu z Budżetu Obywatelskiego. Inicjatorką tego projektu jest  pani Magdalena Podgórska, która przybyła z uczniami "9", by wspólnie z naszymi przedstawicielami otworzyć te wyjątkową ❤️Pracownię ❤️ W uroczystości wzięli udział: ➡️Prezydent Miasta p. Sława-Umińska Kajdan,  ➡️Komendant Straży Miejskiej p. Wojciech Golasiński, ➡️ Dyrektorzy i Nauczyciele placówek oświatowych, którym zostały przekazane fantomy.

• Wyniki konkursu fotograficznego.

• Rozdanie nagród zwycięzcom konkursu „Jesienny spacer z rodziną”. Dziękujemy RR za współfinansowanie upominków.  Zachęcamy do rodzinnych spacerów w zimowej aurze.

• Brąz w tenisie stołowym.

• Szymon Ziębacz i Paweł Łobko z klasy 7b zdobyli dzisiaj brąz w Mistrzostwach Piekar Śląskich w tenisie stołowym chłopców. Gratulujemy serdecznie pięknej  walki i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

• Nasi wspaniali artyści !

• W Dzielnicowym Domu Kultury w Piekarach Śląskich - Dąbrówce Wielkiej odbył się 9. Przegląd Piosenki Dziecięcej, na którym zaprezentowali się nasi uczniowie. Jury mogło wysłuchać i zobaczyć występy naszych artystów. Wszystkim wykonawcom, a szczególnie zwycięzcom serdecznie gratulujemy pięknych występów i talentów muzycznych oraz życzymy ich dalszego rozwijania i kolejnych sukcesów.

• Brawa dla naszych szachistów!

• W Dzielnicowym Domu Kultury w Brzezinach Śląskich rozegrano dzisiaj zawody rejonowe w szachach klas 7-8. W rywalizacji wzięła udział reprezentacja szkoły: Magdalena Szudeja, Konrad Pyrek, Artur Jonczyk oraz Franciszek Fabiańczyk jako Mistrzowie Miasta Piekary Śląskie oraz Mistrzowie Miasta Bytom. Drużyna MSP5 po raz kolejny pokazała WIELKĄ KLASĘ i zapewniła sobie awans do zawodów wojewódzkich w Częstochowie. Powodzenia!🤞

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

• Komisje Egzaminacyjne utworzone przez ósmoklasistów sprawdzały wiedzę z tabliczki mnożenia u wszystkich chętnych. Zainteresowani uczniowie losowali los z 5 zadaniami z tabliczki mnożenia.W ciągu trzech minut rozwiązywali zadania. Jeśli wszystkie odpowiedzi były prawidłowe, otrzymywali legitymację Eksperta Tabliczki Mnożenia, która uprawnia do otrzymania plusów z matematyki w kategorii aktywność.

Również dorośli mieli okazję pochwalić się znajomością tabliczki mnożenia

Wszystkim zdobywcom tytułu „Eksperta Tabliczki Mnożenia” gratulujemy !

Na fotorelację zapraszamy do naszej galerii !

• Jesienny spacer z rodziną

• Międzyszkolny konkurs „Jesienny spacer z rodziną” rozstrzygnięty”! 🍁📷🍁 W kategorii klas 1-4 nagrody otrzymują: - I miejsce Wiktor Stasik  - II miejsce Tymoteusz Czerny - III miejsce Matylda Świtała.  W kategorii klas 5-8: - I miejsce Aleksandra Markiefka - II miejsce Wiktor Musialik - III miejsce Wiktoria Straszak,Paweł Łobko. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i przedstawiamy nagrodzone prace 📷

• Wyniki Konkursu Ekologicznego

• Ogromne gratulacje dla naszych uczniów z klasy 8a Davida Musioła i Mileny Grabowskiej za zajęcie I miejsca oraz otrzymanie wyróżnienia w Miejskim Konkursie Ekologicznym „Tak, dla czystego powietrza” pod patronatem Prezydent Miasta Piekary Śląskie. Warto nadmienić, że w konkursie wzięło udział 16 uczestników.

• Nasi Mistrzowie !

• Dziś w Bytomiu odbyły się Mistrzostwa Województwa Śląskiego-zawody rejonowe w Tenisie Stołowym chłopców.🏓Nasza drużyna zajęła w nich drugie miejsce🥈💪😁 GRATULUJEMY👏👏👏

• Rocznica Odzyskania Niepodległości

• Cała społeczność szkolna uczciła dzisiaj 105 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Historyczny zarys tamtych dni przedstawili uczniowie wraz z nauczycielem historii panem Przemysławem Burzykiem. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych zainicjowała i przepieknie przeprowadziła dyrygując całą salą pani Ewelina Romaldowska. Zapraszamy do albumu fotograficznego na fotorelację z tej wyątkowej uroczystości.

• Wyniki konkursu PORTRET WAWRZYŃCA HAJDY

• W konkursie PORTRET WAWRZYŃCA HAJDY zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Piekarach ŚL. dwie uczennice MSP 5 zdobyły pierwsze miejsca: Marlena Zielke w kategorii klas 7-8 oraz Nadia Celnik w kategorii klas 4-6. Serdecznie gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

• Wyjątkowe podziękowania.

• Nasza szkoła otrzymała list okolicznościowy z kancelarii prezydenta RP Andrzeja Dudy z podziękowaniami za udział w Narodowym Czytaniu 2023. Do listu dołączono pięknie wydany egzemplarz Nad Niemnem E. Orzeszkowej. Książka zasili zbiory szkolnej biblioteki.

Wtorek 30.04.2024