• Witamy Wiosnę !

• Z okazji pierwszego dnia wiosny SU zorganizował wiosenną 🪻☀️🌳🌼🌻🌸🌷loterię z nagrodami 🎁🥳

• Antonina Macha laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii !!

• Konkurs organizowany przez Śląskiego Kuratora Oświaty. Tym samym ANTONINA jest uprawiona do przyjęcia w pierwszej kolejności do szkół ponadpodstawowych. To wielki sukces i prestiż naszej uczennicy, która pracowała wiele miesięcy, aby spełniać swoje marzenia i cieszyć się ogromnym podziwem całej społeczności szkolnej. Jesteśmy dumni! 👏Życzymy powodzenia w realizacji kolejnych wyzwań!🌹

• Wielki sukces Davida!!!🏆

• Uczeń klasy VIII Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 5 w Piekarach Śląskich, David Musioł, został Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii, organizowanego przez Śląskiego Kuratora Oświaty. Konkursowa rywalizacja rozpoczęła się w październiku i przebiegała w trzech etapach. W każdym z nich, David uzyskał co najmniej 90% punktów możliwych do zdobycia. Aby taki sukces osiągnąć trzeba posiadać ogromną wiedzę z danego przedmiotu. Laureat konkursu kuratoryjnego, oprócz satysfakcji i prestiżu, ma pierwszeństwo przyjęcia do szkół ponadpodstawowych. Davidzie, duma nas rozpiera!!!👏 Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych wyzwaniach.❤️

• Nagrody dla Recytatorów !

• Wręczenie nagród w Konkursie Recytatorskim Mały OKR 2024. Wielkie gratulacje dla uczennic oraz uczniów naszej "5". Trzymamy kciuki za Gosię Haider z klasy 6a, która będzie reprezentować szkołę w etapie regionalnym.

• Brawa dla Was !

• Przedstawiamy fotorelację z wręczenia  nagród uczniom, którzy zostali laureatami w konkursach zorganizowanych w ramach Dni Języka Ojczystego.  Nagrodzono aż 29 uczniów, którym serdecznie jeszcze raz gratulujemy 👏

• Mistrzostwa Piekar Śląskich w piłce siatkowej dziewcząt

• Dziś nasza szkoła wraz z  MOSiR Piekary Śląskie organizowała Mistrzostwa Piekar Śląskich w piłce siatkowej dziewcząt-Igrzyska Dzieci. Gościlismy zespoły z MSP 11,MSP 13,MSP 2 i MSP 12.Po bardzo wyrównanych spotkaniach zdobyliśmy 4 miejsce w zawodach.💪🏐👍.Gratulujemy sportowej postawy i zaangażowania naszym zawodniczkom.

• Święto Kobiet

• Wspaniałym koncertem dla wszystkich Pań uczcili uczniowie przypadający na 8 Marca Dzień Kobiet.  Brawa dla uczniów i pani Eweliny, która zorganizowała te wyjątkowe wydarzenie.

• Quiz językowy "POTYCZKI Z JĘZYKIEM POLSKIM"

• Uczniowie kl. IV - VI wzięli udział w quizie językowym "POTYCZKI Z JĘZYKIEM POLSKIM". Rywalizacja była zacięta, gdyż każda grupa chciała dowieść, iż zna tajniki języka ojczystego. Okazało  się, że najlepiej z zadaniami poradzili sobie uczniowie kl. VIa. Na drugim miejscu znalazły się osoby reprezentujące kl. VIb, a trzecie miejsce zajęli uczniowie kl. Vb. GRATULUJEMY!

• "Niektórzy lubią poezję"

• Uczniowie MSP 5, którzy wzięli dzisiaj udział w KONKURSIE RECYTATORSKIM, dowiedli, iż "lubią poezję". Zmierzyli się z utworami wybitnych polskich twórców. Wszyscy młodzi artyści doskonale zaprezentowali się przed jury. W wyniku burzliwych obrad członków komisji wyłoniono pięcioro zwycięzców, którzy będą reprezentować naszą szkołę w miejskich eliminacjach KONKURSU RECYTATORSKIEGO "MAŁY OKR". Są to: Monika Kulawik, Jan Łukaszczyk, Kamila Papaja, Małgorzata Haider, Julia Dyrbuś.  GRATULUJEMY!

• Spotkanie autorskie z Sebastianem Konowołem.

• Dzisiaj w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z panem Sebastianem Konowołem - autorem powieści historycznych: "Żołnierz cesarza", "Adwokat Nerona" i "Bitwa czterystu". Były absolwent MSP 5 opowiedział siódmo- i ósmoklasistom o swoich zainteresowaniach, pisarskich początkach i planach na przyszłość. Pisarz z sentymentem wspominał lata spędzone w murach tej szkoły. Szczegółowo i z pasją przedstawił problematykę poruszaną w dotychczasowej twórczości. Wrażenia z tego pouczającego  spotkania na długo pozostaną w naszej pamięci. Panie Sebastianie, dziękujemy nie tylko za dawkę wiedzy historycznej, ale również za słodką niespodziankę.

• Dni Języka Ojczystego

• W ramach Dni Języka Ojczystego odbyło się  dzisiaj w szkolnej bibliotece spotkanie, podczas którego uczniowie klasy 7b czytali z podziałem na role fragmenty książki A. Lindgren pt. "Dzieci z Bullerbyn". Gośćmi byli uczniowie klas 1-3. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchali oni, jak zapominalskie bohaterki Anna i Lisa wielokrotnie musiały wracać do sklepu wujka Emila po "kiełbasę dobrze obsuszoną".

• Która maska najpiękniejsza ?

• Z przyjemnością  informujemy, że konkurs na najpiękniejszą maskę karnawałową został rozstrzygnięty.  Miejsce 1: Antonina Świder MSP 5 Antoni Piowczyk ZSP nr 1 Miejsce 2: Amelia Tucki MSP 11 Emilia Bogacka MSP 11 Miejsce 3: Tomek Czerny MSP 5 Szymon Szczepanik MSP 5 Wyróżnienia: Marcelina Zelder MSP 11 Nicola Krzykawska MSP 5 Paulina Sporys MSP 11 Karol Wójcik ZSS Patrycja Lutowska ZSS Helena Stanek MSP 11 Oliwia Wachowska ZSS Karol Wójcik ZSS Bardzo dziękujemy za liczny udział w konkursie i wykonanie przepięknych prac. Każdy Wasz wysiłek zasługuje na uznanie i wielkie brawa. Uczestnicy konkursu wykazali się niezwykłą pomysłowością i zdolnościami. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

• Walentynki

• ❤️Walentynkowa❤️ kartka kojarzy nam się najczęściej z tradycyjną ❤️ zapisaną flamastrami i kredkami❤️ Nasi uczniowie 👍zgodnie z duchem czasu😉 i trendami Internetowymi zaprojektowali i udostępnili walentynkowe❤️projekty: